Detektor kovu si vybíráme podle vlastních zkušeností

Vhodný detektor kovu se pokaždé vybírá podle kvality provedení, hmotnosti, vzhledu a výkonu. Podstatné jsou samozřejmě operační funkce, záruční doba a cena. Jiný produkt si vybere začátečník a další zas zkušený profesionál, který si potřebuje rozšířit vybavení o sofistikovanější přístroj.

Jaký detektor kovu je pro vás nejužitečnější?

Možností výběru vhodného detektoru kovu je několik. Záleží, zda chcete detektor kovu analogový či digitální. Jednoduchý analogový detektor oznamuje výskyt kovového předmětu pod cívkou pomocí zvukového signálu. Sami už musíte odhadnout velikost a složení předmětu podle zbarvení a délky tónu. Zkušený hledač pokladů má takový detektor už naposlouchaný a zhruba vytuší, jakou věc nalezl. Začátečník bude s analogovým přístrojem zpočátku tápat.

Digitální detektor má signál upravený mikroprocesorem, a pokud je vybaven displejem, pak se na něm objeví informace o elektromagnetickém složení nálezu, jak hluboko je předmět schován i jak je zhruba velký. Výška tónu navíc rozlišuje i složení předmětu. Například hluboké tóny označují železo a vysoké tóny barevné kovy.

Široké spektrum nabízených detektorů kovů disponuje produkty s mnoha funkcemi, s nimiž si dovedou poradit i začátečníci. Obecně se začátečníkům doporučuje začít s jednodušším typem detektoru, jenž má základní funkce, snadno se ovládá, není těžký a jeho cena není tak vysoká. Pokročilí hledači už většinou pátrají po profesionálnějších přístrojích vybavených dobrou diskriminací, dalekým dosahem rychlou obnovou po přijetí cíle.

Ať už jste hledač-začátečník, nebo zkušený profesionál, z nabídky společnosti Detektor Centrum Praha si určitě vyberete. Nabídka detektorů je průběžně aktualizovaná o moderní přístroje prvotřídní kvality.

1 Comment

  • Mít detektor kovu a hledat může být docela zábava. Na kolik takový základní detektor cca přijde?

Comments are closed.