Koloidní minerály – tekuté zdraví pro každou buňku v těle

O tom, že lidský organismus pro své správné fungování potřebuje různé minerály, víme dnes už všichni. Tělo si dokáže krátkodobě poradit s nedostatkem stopových prvků, při dlouhodobém nedostatku ale čerpá ze svalů a kostí, takže dojde k celkové ochablosti. 

koloidní minerály

Zdroje těchto prvků jsou různé: můžeme je přijmout v potravě, pít minerální vody, kupovat potravinové doplňky, kde často ani není uvedeno, jakého původu obsažené minerály jsou. V čem jsou koloidní minerály jiné? Pochází z prehistorických rostlinných zdrojů a dokážou proniknout přes buněčnou membránu, takže je jejich účinek mnohem silnější, než u běžných prostředků.

Koloidní minerály a jejich vliv na zdraví

Jedinečná vstřebatelnost koloidních minerálů přispívá ke zlepšení mnoha zdravotních problémů. Především pomáhá k celkovému posílení imunitního systému a správné funkci organismu. Má výborné účinky při depresích a neurózách, jsou vhodné pro lidi trpící nespavostí a při celkové ztrátě energie.

Koloidní minerály by měli denně užívat lidé s cukrovkou a hormonální nerovnováhou, při kardiovaskulárních onemocněních, při oslabení kostí či osteoporóze, při svalové ochablosti a křečích, při zánětlivých onemocněních, a to i kloubů či dásní.

Koloidní minerály jako prevence

Vzhledem k tomu, že pronikají do jednotlivých buněk, mají pozitivní účinek na pleť, vlasy a nehty. Zabraňují nadměrnému vypadávání a předčasnému šedivění vlasů, pomáhají při defektech kůže a nehtů. Působí preventivně na pružnost pokožky, omezují vznik vrásek, pomáhají k celkové regeneraci organismu.

Díky koloidním minerálům se vám zlepší paměť i krvetvorba, posilují nervovou soustavu i funkci mozku. Udržují zdravé a pevné zuby, kosti, vlasy i nehty, působí příznivě při léčbě ekzémů, křečových žil i paradentózy.

Některé minerály (například zinek nebo měď) mají antibakteriální, antimykotické a antivirové účinky, takže si poradí se zánětlivými procesy i mykózami.